Spotkanie rozpoczęło się sprawozdaniem prezesa z działalności koła za 2023 rok oraz uczczeniem pamięci zmarłych kolegów (Zygmunta Kostrzewskiego oraz Ryszarda Wawrzynów).
Do naszego grona dołączył nowy kolega Jarosław. Ma 5 uli, stacjonują w Dąbrowie.
Koło otrzymało 6,5 kg węzy do podziału.
Na spotkaniu podjęto jednogłośnie uchwałę zobowiązującą Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w PZP do skierowania wniosku zainicjowania przez Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego działania na rzecz stabilizacji rynku produktów pszczelich w Polsce, głównie miodu.
Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy spotkać się również w lecie. Proponowana data spotkania: w ostatnim tygodniu miesiąca: 27 lipca. Jesteś chętny? Zgłoś się do prezesa Wojtka.
Planujemy z większym spokojem zorganizować tegoroczne spotkanie wigilijne. Proponowany termin: na początku grudnia.
6 kwietnia zaplanowana jest impreza pszczelarska, XXX Forum Pszczelarskie w Sielinku ( ul. Parkowa 2, 64-330 Opalenica). Na razie nie znaleźliśmy programu imprezy. Na blogu znajdziesz stronę kalendarium imprez pszczelarskich. Niektóre już się odbyły i są dostępne ich nagrania - KLIK TUTAJ
Na spotkaniu były żywiołowe rozmowy i dyskusje (było głośno, ale mogliśmy się usłyszeć)
Tematami, który pojawiały się najczęściej była kwestia importu miodu, cen miodu, konkurencji na rynku miodu, oznaczania odmianowości miodu przez kontrole z zewnątrz oraz przebiegu i wymagań kontroli pasiek (weterynaria, WIJHARS).
Jeśli jesteś chętny na udział w tegorocznym Pogotowiu Rójkowym - czyli w okresie rojenia się pszczół i ich zawisania w różnych miejscach - zgłoś się do prezesa Wojciecha. Przypomnienie postu z ubiegłego roku: KLIKNIJ TUTAJ. Informacje o Pogotowiu Rójkowym były przekazane do grupy zrzeszającej mieszkańców z Gminy Dopiewo oraz do lokalnej prasy - w tym roku przekażemy je do Czasu Dopiewa (forma elektroniczna i papierowa), oraz Pulsu Gminy.
Przypomnienie jak się zgłosić - napisz sms do prezesa Wojciecha: "Chcę być w Pogotowiu Rójkowym 2024. Imię, nazwisko, nr telefonu, obsługiwany obszar".
Jak nazwać obsługiwany obszar - na przykład: Skórzewo i okolice, Dopiewo i okolice, okolice Ławicy.
Informacje dodatkowe:
Ciasto dla pszczół z dotacji będzie do odbioru jesienią (do końca roku)
Zrobiliśmy tez pamiątkowe zdjęcie grupowe. Jeśli byłeś/byłaś możesz spróbować się odnaleźć :)
Komentarze
Prześlij komentarz